OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


  • Index
  •  » modlitewnik
  •  » ciekawa i orginalna propozycja modlitwy za Kościół

#1 2007-02-17 01:41:09

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

ciekawa i orginalna propozycja modlitwy za Kościół

Przy każdej modlitwie należy pamiętać, że to obcowanie z Bogiem - Jak mówi ST, wręcz stawanie przed Bogiem twarzą w twarz jak z przyjacielem. Dlatego nie należy bać się ukazać sobie i przede wszystkim dobrowolnie Bogu naszej ułomności, grzechu i słabości. Musimy stawać w każdej modlitwie w prawdzie przed Bogiem i samym sobą - właśnie wtedy dobrowolnie oddajemy się działaniu Jego mocy.

Proponuje wam modlitwę spontaniczną składającą się z kilku etapów:

1. Modlitwa za Kościół mojego serca oraz duszy; (np. uzdrowienie, umocnienie)

2. Modlitwa za Kościół mojej rodziny, przyjaciół, otoczenia;

3. Modlitwa za Kościół mojej szkoły, parafii, grupy np. oazowej

4. Każdy kolejny etap obejmuje coraz to większą część Kościoła.

Celem jest dotarcie w tej modlitewnej spontaniczności do Kościoła powszechnego, czyli ostatniego kręgu Kościoła do którego wszyscy należymy. Nie jest to jednak zasada ponieważ to modlitwa spontaniczna. Sposób obejmowania coraz to szerszych kręgów Kościoła ułatwia jedynie modlitwę taką formą

Módlcie się zawsze w Panu ! AMEN !


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#2 2007-02-20 22:55:02

mod.Aga

Moderator

4143813
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 68

Re: ciekawa i orginalna propozycja modlitwy za Kościół

Ja też polecam modlitwe za Kościół i kapłanow, na portalu Wiara ( www.wiara.pl) proponuja by kazdego dnia w tej własnie intencji pomodlić się Skład Apostolski, albo wyznanie wiary... i wiecie jakoś mi tak przypadła do serca ta akcja... też was do włączenia się zachęcam:) i ja o was też w moich modlitwach pamiętam moi drodzy oazowicze

Offline

 
  • Index
  •  » modlitewnik
  •  » ciekawa i orginalna propozycja modlitwy za Kościół

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swiat-bakugan.pun.pl www.kreskoweczki.pun.pl www.thfacpoznan.pun.pl www.adopcjemolosow.pun.pl www.tw.pun.pl