OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2007-04-18 21:10:06

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Modlitwy do Anioła Stróża :)

myślę, że warto czasem pomodlić się też w ten sposób do Anioła Stróża

Modlitwa do mojego Anioła Stróża, św. Alfons Liguori



Miły Bogu Aniele, który mnie pod Twoją świętą opiekę oddanego, od początku mego życia bronisz, oświecasz i mną kierujesz. Czczę Cię i kocham jako mojego Patrona i Opiekuna, Twojej opiece zupełnie się oddaję. Proszę Cię pokornie, abyś mnie nie opuszczał choć jestem niewdzięczny i przeciw świętym Twoim natchnieniom wykraczam, lecz abyś mknie gdy błądzę – łaskawie poprawiał, gdy upadnę – podźwignął, nieumiejętnego – nauczał, strapionego – pocieszał, w niebezpieczeństwie zostającego – ratował, aż mnie do szczęśliwości w niebie doprowadzisz. Amen

Modlitwa do aniołów stróżów

   
Duchy czyste i szczęśliwe, które Wszechmogący wybrał, by uczynić aniołami i stróżami ludzi, najpokorniej padam przed wami, dziękując za miłosierdzie i żarliwość, z jakimi wypełniacie to zadanie. Niestety, niejeden przez cały długi żywot ani myśli dziękować temu niewidzialnemu przyjacielowi, któremu po tysiąckroć zawdzięcza przetrwanie.
      Miłosierni strażnicy tych dusz, za które umarł Chrystus! Gorące duchy, nieodmiennie miłujące tych, których Jezus na wieki umiłował, pozwólcie, że zwrócę się do was za wszystkich powierzonych waszej pieczy i poproszę dla nich o poczucie wdzięczności za wszystkie wasze łaski i o dar korzystania z waszej miłościwej pomocy.
      Aniołowie tych szczęśliwych dziatek, "które są jeszcze nieskazitelne w oczach Boga", zachowajcie w nich tę niewinność, żarliwie was o to błagam.
      Aniołowie młodych, narażonych na tak wiele niebezpieczeństw, poprowadźcie ich bezpiecznie do królestwa Bożego, jak Tobiasz był poprowadzony do swojego ojca.
      Aniołowie tych, którzy nauczają młodych, natchnijcie ich zapałem i miłością nauczcie naśladować waszą czystość i niewinny obraz Boga, żeby mogli godnie i owocnie współpracować z niewidzialnymi stróżami ich młodych podopiecznych.
      Aniele kapłanów, "który głosisz wieczne Słowo pozostającym na tej ziemi", przedstaw Bogu ich słowa, uczynki i zamiary, oczyszczając je ogniem miłości, który ciebie rozpala; wyjednaj dla nich owego ducha żarliwości, zapału i ofiarności, który winien cechować wybranych na pomocników Syna Bożego w dziele zbawienia dusz.
      Aniołowie niewierzących, nie znających światła prawdziwej wiary, wstawcie się za nimi, by praktyki, które znają, pozwoliły im w końcu odkryć tajemnice Królestwa Bożego.
      Aniołowie wszystkich mieszkańców tego świata, którzy pozbawieni są nauki religii, otwórzcie dla nich źródło zbawienia; wychowajcie kogoś, kto "przełamie się z nimi chlebem Pana"
      I wy, aniołowie grzesznych, miłosierni przewodnicy tych nieszczęsnych śmiertelników, których trwanie w grzechu kazi nawet waszą niewysłowioną radość, żarliwie błagam was, abyście zaznali pełni pokoju Bożego, proście o ich nawrócenie.
      Aniołowie wszystkich tych, którzy w chwili obecnej mierzą się ze śmiercią, umacniajcie ich, dodawajcie im otuchy i brońcie przed atakami wrogów piekielnych.
      Wierni przewodnicy, święte duchy, żarliwi adoratorzy Boga, opiekunowie wszelkiego stworzenia, chrońcie nas wszystkich, uczcie kochać, modlić się i walczyć tu, na ziemi, i prędzej wyjednajcie dla nas nagłą śmierć, niż byście mieli dopuścić do popełnienia przez nas choćby jednego grzechu śmiertelnego. Amen.

Nowenna do Anioła Stróża



Dzień pierwszy


     
Mój dobry aniele stróżu, pomóż mi podziękować Najwyższemu, że raczył ofiarować mi ciebie jako strażnika. Aniele Boży, najdroższy opiekunie, Któremu powierzyła mnie Jego miłość, Każdego dnia stój u mego boku, By oświecać i strzec, rządzić i prowadzić. Amen.

Dzień drugi


     
Książę niebieski, racz wyjednać dla mnie wybaczenie wszystkich powodów do niezadowolenia, których przysporzyłem tobie i mojemu Bogu, ignorując twoje ostrzeżenia i rady.
Aniele Boży...

Dzień trzeci


       
Mój serdeczny nauczycielu, utrwal w mej duszy ogromny szacunek do ciebie, tak bym nigdy już nie ośmielił się czynić w twojej obecności czegoś, co sprawiłoby ci ból.
Aniele Boży...

Dzień czwarty


       
Mój troskliwy lekarzu, naucz mnie walczyć i pomóż wyleczyć się ze złych przyzwyczajeń i licznych niedostatków, nękających moją duszę.
Aniele Boży...

Dzień piąty


     
Mój wierny przewodniku, wyjednaj dla mnie moc przezwyciężania wszystkich przeszkód, jakie napotkam na drodze cnoty, i prawdziwą cierpliwość w znoszeniu prób tego żywota.
Aniele Boży...

Dzień szósty


       
Mój potężny orędowniku u Boga, wyjednaj dla mnie łaskę posłuszeństwa wobec twych uświęconych rad i pogodzenia mojej woli we wszelkich sprawach z wolą Boga.
Aniele Boży...

Dzień siódmy


     
Duchu najczystszy, rozpromieniony miłością Bożą, wyjednaj dla mnie ten boski ogień, a z nim, prawdziwe oddanie twojej dostojnej królowej i mojej dobrej Matce, Maryi.
Aniele Boży...

Dzień ósmy


       
Mój oddany opiekunie, pomóż mi godnie odpłacić za twoją miłość i dobroć i ze wszystkich sił doskonalić w sobie taką wiarę, jaką ty pokładasz w Bogu.
Aniele Boży...

Dzień dziewiąty


     
Błogosławiony sługo Najwyższego, wyjednaj dla mnie u Najlitościwszego, bym któregoś dnia miał szczęście zająć w niebie jedno z miejsc opuszczonych przez twoich zbuntowanych towarzyszy.
Aniele Boży...

Ostatnio edytowany przez an.Marta (2007-04-18 21:12:19)


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#2 2007-04-18 21:23:10

filip

nieśmiały kwiatuszek

status 5133670
10974010
Zarejestrowany: 2007-02-24
Posty: 527

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

Fajne.Skorzystam.

Offline

 

#3 2007-04-18 23:09:08

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

ta nowenna mnie bardzo zainteresowała skorzystam na pewno dzięki


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#4 2007-04-21 21:01:21

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

fantastyczna na pewno skorzystam


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#5 2007-05-10 21:34:12

Agatek

nieśmiały kwiatuszek

6301048
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 622
WWW

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

Modlitwa przed podjęciem ważnej decyzji

     Kochany, mój Aniele Stróżu i wierny Przyjacielu, Ty wiesz, że znajduję się obecnie w obliczu podjęcia ważnej dla mnie decyzji (można tu przedstawić, jaka to decyzja). Przyjdź mi z pomocą abym dokonał słusznego i właściwego wyboru, który się będzie podobał Bogu i będzie zgodny z Jego wolą. Amen.


Każdego dnia przy Tobie trwać, poznawać Ciebie

Offline

 

#6 2007-05-11 15:54:04

filip

nieśmiały kwiatuszek

status 5133670
10974010
Zarejestrowany: 2007-02-24
Posty: 527

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

Ciekawe czy ksiadz Marek zna te modlitwy

Offline

 

#7 2007-05-12 17:16:08

Agatek

nieśmiały kwiatuszek

6301048
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 622
WWW

Re: Modlitwy do Anioła Stróża :)

a dlaczego miałby nie znać?


Każdego dnia przy Tobie trwać, poznawać Ciebie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adopcjemolosow.pun.pl www.kreskoweczki.pun.pl www.swiat-bakugan.pun.pl www.csctuchola.pun.pl www.tw.pun.pl