OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2007-05-19 18:04:04

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Eucharystia

w tym watku chciałabym się dowiedziec od was jakie znaczenie ma dla was Eucharystia w twoim życiu ?? jest to powsechny problem, i wiele ludzi (az włos na glowie sie jezy) że chodi do kościoła na pokaz, albo po to bo tam jest fajny moj ulubiony i przytsojny ksiadz i musze go koniecnie zobaczyć. Chyba nie tędy droga?? dlatego chciałabym usłyszeć wasze danie na ten temat

Pozdrawiam


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#2 2007-05-19 21:44:26

kaśka

listek

9816862
Zarejestrowany: 2007-05-09
Posty: 75

Re: Eucharystia

Dla mnie Eucharystia jest bliższym spotkaniem z Bogiem przez które bardziej mogę się do niego zbliżyć        i lepiej go poznać 

Offline

 

#3 2007-05-19 22:11:14

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Eucharystia

ja moge powiedzieć, że ja wciąż w moim zyciu odkrywam jak ważna dla mnie jest Eucharystia... mogę powiedzieć, że moje spojrzenie na Eucharystię diametralnie się zmnieniło, przechodziłam różne etapy... od totalnego zobojętnienia na Eucharystię, poprzez chodzenie bo "mama zmusza" , czy też chodzenie, a skupianie się na wszystkim co nie związane z nią . Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez Eucharysti i przyjęcia Pana Jezusa do serca... wiecie mogę Wam powiedzieć, że tak naprawdę Eucharystię doceniłam tak na maksa jak pojechałam w zeszłym roku na praktyki do Danii... od początku miałam świadomość, że ten kraj nie jest krajem takim jak nasz gdzie kościół rzymsko katolicki mamy w każdej dzielnicy i na każdym kroku... już nawet wewnętrznie przygotowałam się na to, że to będą 4 tygodnie duchowego głodu... ale modlitwa czyni cuda !! przyjechałam na miejsce i okazało się (ale niestety dopiero po pierwszym tygodniu), że jest jeden mały, śliczny kościółek  i wiecie Bóg dał też łaskę tak wielką, że mimo iż cała msza w tym kościele prowadzona była po Duńsku to Ewangelię mogłam słyszeć po Polsku bo była tam grupa Polaków mieszkających na stałe, dla których tłumaczona była Ewangelia ..   gdy ją poraz pierwszy tam usłyszałam w moim języku popłakałam się z radości, bo zdałam sobie sprawę jak ważne jest dla mnie słyszeć Słowo Boże i wogule jak wazne dla mnie jest byc na mszy życzę każdemu z Was abyście mogli w swoim zyciu doświadczyć takiego strachu przed brakiem Eucharystii... wtedy otwierają się oczy na to jak wielkim i cennym darem ona jest:)

Ostatnio edytowany przez an.Marta (2007-05-19 22:13:00)


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#4 2007-05-20 10:57:21

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

Re: Eucharystia

„Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”

Naszym codziennym chlebem dla duszy jest Słowo Boże. To nie nagroda, ale pokarm, coś niezbędnego do podtrzymania życia. Nagrodą zaś jest życie wieczne.

"Czyńcie to na moją pamiątkę”

To znaczy, że mamy przeżywać na nowo ten najważniejszy punkt w dziejach ludzkości. Powinniśmy nieustannie i żywo powtarzać, uczestniczyć w Ofierze Eucharystii, przyjmując jej owoce. W ciągu tych kilkudziesięciu minut odzwierciedla się całe DZIEŁO ODKUPIENIA.

Ojciec Segneri powiedział: „Zapamiętajcie sobie, co to jest odprawianie Mszy i słuchanie Mszy. Znaczy to, sprawić, by ten Bóg, który umarł za wszystkich ludzi razem, umierał znowu za ciebie i za mnie i za każdego, który jest obecnym na Mszy, tak samo, jak gdyby za każdego z osobna prosił...”


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#5 2007-05-20 13:29:41

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Eucharystia

ja tez całkiem inaczej poglądam na msze sw niz wczesniej. co prawda jest mi cięzkos ię skupic w takich momentach jak liturgia słowa, póxniej ktos sie mnie pyta a ja totalnie nie wiem co było w czytaniu, przyznaje się do tego ale staram sie tez to zmienić. od pewnego momentu, a dokładnie od mojego bierzmowania tak dogłębnie dojrzałam choc jeszce nie w pełni ale na wiele spraw podczas mszy św patrze calkeim innym okiem. Duch św działa cały czas w moim życiu, i czuje cos podobnego jak martusia, jęsli nie moge iśc w piatek na msze sw czuje taki niedosyt, i strasznie mi czegos brak. dlatego ja was przy okazji wszystkich zachęcam do przyjścia na eucharystię w piatek o 18 00 zobczycie że ten czasz pewnościa nie będzie zmarnowany, bo z Bogiem i blisko Niego nigdy nie jest nudno. przyjdźcie i przekonajcie sie sami


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#6 2007-05-20 22:46:03

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Eucharystia

ja inaczej przeżywam Mszę Św. od rekolekcji w 2000 roku
teraz za każdym razem przeżywam ją inaczej i nigdy nie mogę powiedzieć, że się nudzę
myślę też, że aby dobrze przeżywać Eucharystię trzeba znać jej poszczególne elementy,
wszystko co dzieje się kolejno po sobie
to też bardzo pomaga w pogłębianiu tej tajemnicy


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#7 2007-05-21 13:26:48

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Eucharystia

tak, zgadza się bardzo trafne spostrzeźenie `


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#8 2007-06-20 23:08:30

an.Agata

Gość

Re: Eucharystia

Pewien święty miał kiedyś taką wizję: podczas modlitwy wiernych do ludzi znajdującego się w kościele podchodzili Aniołowie... i od jednych odchodzili radośni, niosąc Bogu w dłoniach wszelkie ludzkie prośby, zaś od innych odchodzili zasmuceni z pustymi rękami...
Uderzające prawda?
Czy ja podczas Eucharystii modlę się do Pana modlitwą błagalną z wiarą, że moje prośby zostaną wysłuchane?

 

#9 2007-06-21 08:16:06

rz

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 172

Re: Eucharystia

ewelinka napisała:jest to powszechny problem...

Ja myślę (nie wiem, może źle zrozumiałam wątek, jeśli tak Ewelinko to przepraszam) ,że Eucharystia nie jest problemem; problemem jest jej zrozumienie przez człowieka, zrozumienie jej sensu i wartości. Bo tak jak napisałaś, ludzie przychodzą na mszę jak na pokaz, albo z tradycjii, albo bo ktoś im każe, bądź żęby popatrzeć ta przystojnego księdza czy spotkać sie ze znajomymi a przy okazji odbębnić te 45 min w Kościele...zauważcie,że brak tu pobudek czysto RELIGIJNYCH i DUCHOWYCH!
I to jest głębokim problemem uwczesnego świata - ludzie nie mają pojęcia PO CO jest EUCHARYSTIA! W dodatku trzeba siedzeć z mocherami w jednej ławce, albo wysłuchiwać płaczu dziecka...no i te kazania!
Ludzie sobie obrzydzają Eucharystie, tak jak my często obrzydzamy sobie przykładowo nową potrawę która wydaje nam się niesmaczna. DOPIERO PO JEJ SPRÓBOWANIU OKAZUJE SIĘ, ŻE JEST WRĘCZ WYŚMIENITA!!!
Nie da się 'zachłysnąć' Eucharystią nie próbując jej dobrze przeżyć, a żeby tak było trzeba zacząć od chcenia.

Co do przeżywania Mszy Św. przeze mnie...nie malekko. Ale to nawet dobrze Bo nie chciałoby mi się starać żeby było lepiej! A tak wiem, że muszę się jeszcze troche natrudzić by głębiej przeyżywać Eucharystię. A nie jest to łatwe...
W końcu, aby docenić tak przeogromną łaskę trzeba poczuć trud jej przyjmowania i godnego 'używania'


Niech ŻYCIE będzie dla Ciebie świętościa...
Bo jak można Żyć, nie szanując życia?!

Offline

 

#10 2007-06-22 14:21:40

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Eucharystia

"rz" dobrze rozumiałaś temat o to własnie chodzi. jak to czasem człowieka boli kiedy ludie starsi od nas nie zawsze mądrzejsi nie potrafia się zachowac w kościele, bo nie wiedza kiedy zrobic znak krzyża kiedy kleknąć itd
jak to czasem boli?? strasznie:(dlatego myslę że my jako młodziez oazowa musimy dać przykład zachwoani w kościele. to tylko tkie moje drobne spostrzeżenie


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#11 2007-06-22 16:00:19

rz

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 172

Re: Eucharystia

Myśle, że pod pojęciem 'ludize starsi' mieszczą się osoby w przedziale 25 - 40. Bo takie starsze Panie to raczej się oreintuja
Faktycznie my jako młodzież musimy dawać przykład innym, mimo wszystko...sczególnie W CZASIE WAKACJI!


Niech ŻYCIE będzie dla Ciebie świętościa...
Bo jak można Żyć, nie szanując życia?!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vexoriaots.pun.pl www.cabal-mix.pun.pl www.generallyf1.pun.pl www.wsfii.pun.pl www.g608-2.pun.pl