OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2006-11-10 00:02:05

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Miłość

To temat na który uwielbiam dyskutować Nikt, mam nadzieję nie wątpi w to, że miłość jest piękna.
Chciałbym wiedzieć jak wy jej doświadczacie w codzienności.
Nie chodzi mi tutaj o konkretny jeden rodzaj miłości.


Podzielcie się doświadczeniem, historią, sytuacją związaną z miłością do kogokolwiek. Tak jak czujecie...


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#2 2006-11-10 22:33:34

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Miłość

tak karolku - miłość to cudowne uczucie ....  może i nie mam konkretnej sytuacji takiej którą bym mogła sie z wami podzielic ale pamietajcie nic na siłe. miłości się nie szuka ... to ona nas sama znajdzie... jak juz będzie i odczujecie ja to nie panikujcie bo to oznacza że to wypadło na ciebie że teraz jest twoj czas twoje 5 minut .... (piszcie opowiadajcie - poto jest to forum:*)

Może i post bez sensu ale tak mi serducho dyktowało qsiolki


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#3 2006-11-11 23:47:53

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Miłość

Miłość to naprawde najpiękniejsze uczucie... i co do tego to chyba nikt na świecie nie ma wątpliwości... mnie osobiście zawsze fascynuje jak miłość zmienia człowieka na lepsze, juz niejednokrotnie bylam świadkiem takich przemian:) to jest bardzo budujące i aż sie chce patrzec na takie osoby   Miłość przemienia serduszka:) oby tej miłości nikomu nigdy nie zabrakło 


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#4 2006-11-16 20:56:39

Asia G

kiełki

Zarejestrowany: 2006-10-27
Posty: 11

Re: Miłość

Miłość to uczucie, którego chyba nigdy do końca nie będę w stanie zrozumieć...
To niewyobrażalny dar...

Jak jej doświadczam?

Ciągle czuje , że Bóg mnie kocha... i to jest najwyższy wymiar tego uczucia..
w domu - w naprawdę niepojętej miłości mojej Mamusi (przede wszystkim) ale i  rodziny..

no i życiu codziennym...też:)

" zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz "  ks Jan Twardowski


pozdrawiam ciepło

Offline

 

#5 2007-03-02 18:00:07

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Miłość

Ktoś kiedyś mądrze powiedział:
Miłość to nie uczucie czy stan ! Miłość to sposób na życie !

...i tak teraz pięknie to odczuwam - miłością trzeba żyć bo jeśli interpretujemy ją jedynie jako uczucie to nie wykorzystujemy jej pełni i przepięknej cudowności


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#6 2007-03-03 18:51:42

Monika Baron

łodyżka

10578823
Zarejestrowany: 2006-11-06
Posty: 22

Re: Miłość

Miłość to najpiękniesze uczucie jakiego mozna doznać... Miłości nie trzeba szukać ona sama przychodzi do nas, nie trzeba sie jej bać ani przed nią uciekac. trzeba sie cieszyc, że nas dopadła i ja odwzajemniać... Bo co jest warte życie bez miłosci?

Offline

 

#7 2007-03-06 18:02:27

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Miłość

własnie zycie bez miłości jest nudne to moje zdanie  miłośc to niesamowite uczucie które dotyka kazdego. juz się spotakłam wielokrotnie z wypowiedziami że jego miłośc nie dotyczy i uwazam odgórnie że to bzdura miłośc dotyka kazdego ale nie w jednakowym czasie. wiele osób szuka na mus miłości i wydaje mi sie to bez sensu bo wkońcu ona i tak sama do nas przychodi.
Bardzo podoba mi sie fragment w pismie św "Hymn o Miłośći" tm nawet pisze że "miłość cierpliwa jest" dla niej nie jest wazny czas bo ona przychodzi w nieznanym dla nas momencie


P.S Troche bez sensu napisane ale tak mi sie jakos chciało pisać heheh


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#8 2007-03-14 17:10:08

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Miłość

ciągle mówicie o uczuciu a zastanówmy się dobrze...

Uczucie to np. złość. Czy złość może trwać całe życie tak jak miłość ?


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#9 2007-03-15 14:58:18

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Miłość

MIłOść to uczucie różniące sie od takiej pospolitej np złości. Miłość jest bardzo silnym uczuciem które trwa całe zycie. choc czasem los nam plata figle, rozstajemy sie z osoba i złościmy to i tak w głebi serca nadal ja kochamy. to jest taki sekret miłości


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#10 2007-11-01 23:25:35

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Miłość

Myślę, że z powodzeniem możemy odświeżyć ten wątek.

Co o miłości piszą najwięksi myśliciele:

A ponieważ każdy chętnie by oddał życie za kochanie, tedy kochanie więcej warte jest od życia.
HENRYK SIENKIEWICZ

Miłość jest największą siłą wszechświata; to ona wprawia w ruch gwiazdy.
DANTE ALIGHIERI

Miłość to taka zdrowa choroba.
MARIA SZALA - KULAWIK

Miłość jest główną droga ucieczki od samotności.
BERNARD RUSSELL

Miłość nie istnieje w sobie, ale w nas, jest naszym osobistym dziełem.
MARCEL PROUST

Są różne miłości, ale żadna nie może prowadzić do kalectwa.
Z SERIALU "DOM"

Miłość jest jak słońce, roztopi nawet lodowate serce.
STANISŁAW POLAKOWSKI

Owocem miłości jest służba.
MATKA TERESA Z KALKUTY

Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania.
ROBERT POULET

Miłość pozwala widzieć to, czego inni nie widzą
MICHAEL QUOIST

Człowiek szuka miłości, o w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
JAN PAWEŁ II

Prawdziwa miłość myśli o wieczności, nigdy o trwaniu.
FRIEDRICH NIETZSCHE

W słowniku miłość nie istnieje wyraz "niemożliwe".
ROBERT MADER

Jeśli chcesz być kochanym, kochaj !
SENEKA

Miłość nie jest kochana.
ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU

Kształtuje nas i wypełnia to, co kochamy
JOHANN WOLGANG GOETHE

Miłość jest najbardziej nieodzownym pokarmem.
EDITH PIAF

Tylko konkretne czyny pokazują się w miłości.
JOHANN WOLGANG GOETHE

Prawdziwa miłośc zaczyna się wtedy, kiedy nie oczekujemy nic w zamian.
ANTOINE DE SANT-EXUPERY

Miłość doda wam skrzydeł.
ŚW. TERESA Z LISEUX


cdn...


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#11 2007-11-02 11:46:14

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Miłość

w sumie dobrze że odświeżyliśmy ten wątek bo miłość to temat rzeka... i tak sobie pomyślałam że tak tu wszyscy piszemy o tej pięknej miłości dwojga ludzi która tak uskrzydla, pozytywnie odbiera rozum i jest tak przesłodka... a czyżbyśmy zapomnieli o tej drugiej stronie miłości bardziej smutnej? miłości nieodwzajemnionej ??? a może nie piszemy o niej bo wolimy nie pamiętać ile to bólu nam przyniosła... ile łez i smutku... istnieje i ta strona miłości.. i nie możemy o tym zapominać
no i jeszcze nawiązując do miłości nieodwzajemnionej to jest TAKI KTOŚ Kto czeka ze swoją miłością, na naszą miłość 24 na dobę a my jej nie odwzajemniamy... lub odwzajemniamy wciąż za mało... oczywiście mam tu na myśli Boga o tym też by było warto podyskutować zapraszam do wymiany myśli i poglądów ...


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#12 2007-11-02 17:34:51

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Miłość

Są różne miłości, ale żadna nie może prowadzić do kalectwa.
Z SERIALU "DOM"


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#13 2007-11-03 10:55:56

Berenika

łodyżka

Zarejestrowany: 2007-05-24
Posty: 28

Re: Miłość

Można zacytować tu wiele pięknych słów o miłości, przytoczyć kilka sloganów, ale...
...jeśli chcemy mówić o miłości do drugiego człowieka to trzeba jej przede wszystkim doświadczyć!
Co to znaczy?
Uczyć się stale dzielić życie z kimś kto stał się w nim najważniejszy!
Całe serce mieć wypełnione ukochaną osobą!
Dać jej wszystko! Wszystko co najcenniejsze! Dać siebie!

(I nie mylić miłości z zauroczeniem, fascynacją, przyzwyczajeniem, uzależnieniem...)


"...i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz"

Offline

 

#14 2007-11-03 16:15:55

an.Gosia

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 195

Re: Miłość

Zgadzam się z wami wszystkimi, że MIŁOŚĆ to wspaniałe uczucie i że zmienia ludzi Kiedy kogoś kochamy to powinniśmy mu o tym często mówić choć jesteśmy przekonani, że ta osoba na 100% o tym wie. "Kocham Cię" to  dwa wielkie słowa. Chcemy i potrzebujemy je słyszeć. Sprawiają nam radość i dają poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, ale ja częściej wolę usłyszeć: "Wiem, że mnie kochasz" Dobrze wiedzieć, że ta druga osoba ma poczucie, że jest kochana przeze mnie, że to widzi i czuje.


"Jeśli nie będzie Ducha Bożego, to możemy śpiewać, tańczyć i nic się nie stanie, ale jeśli przyjdzie łaska Boża, to możemy czytać książkę telefoniczną i ludzie się nawrócą." /Jacek Gałuszka OP/

Offline

 

#15 2007-11-03 18:32:27

rz

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 172

Re: Miłość

Tak myślałam o tym co napisał Karol, że patrzymy na Miłość jako uczucie, a to słowo znów kojarzy się z czymś przemijającym...hmmm...faktycznie uczucia przemijają. Miłość PRAWDZIWA nie przemija NIGDY! Czy więc można nazwać ją uczuciem? Albo troche przeinaczać nazywając 'uczuciem innym niż wszystkie...'?
Dla mnie MIŁOŚĆ to coś osobistego, rozumianego przez każdego inaczej. Są jakieś ogólnie przyjęte schematy, nazwy czy określenia, ale one NIGDY nie oddadzą W PEŁNI istoty i jestestwa Miłości. Ona jest niepojęta...i jak dla mnie właśnie wtedy jest taka właściwa.

Przypatrzcie się nie tylko Niepojętej Miłości Bożej, ale także Miłości waszych najbliższych, może waszej...? Czy potrafisz zrozumieć, ale tak do końca, dlaczego Twój tata rezygnuje z tak wielu rzeczy, aby dać Tobie 1, czasem wydającą się za błachostkę, pracując czasem po 12h jak wół?! Przecież to Jemu bardziej się należy coś od życia! Albo kiedy mama tuli maleństwo płaczące o 4 nad ranem, i tak w kółko przez kilknaście miesięcy?!
Na pewno na myśli masz stwierdzenie 'z Miłości', ale to jest właśnie to schematyzowanie...człowiek potrzebuje określeń żeby lepiej sobie z czymś radzić, czuć się bezpiecznie. Zrób ten krok który pokazał Ci Karol : NIE MYŚL JAK MASA, pomyśl co Ty czujesz, jak Ty Ją rozumiesz...usiądź na chwilę i poprostu zastanów się


Ja tak często nie potrafię zrozumieć dlaczego w moim życiu <które uczę się dzielić z moim chłopakiem> dzieją się TAKIE RZECZY! Uśmiecham się, raduje wewnętrznie właśnie z tego, że jest dla mnie to rzeczą NIEPOJĘTA!!! Paradoks co nie?!
Tak mi się właśnie wyjade: MIŁOŚĆ LUBI PARADOKSY, ZASKOCZENIE, BRAK ZROZUMIENIA JEJ - ale taki zdrowy, dający szczęście Ach, cała się wewnętrznie raduje! Niesamowita sprawa ta Miłość

Doceniajmy ją, odkrywajmy, pobudzajmy do działania bo może działać cuda - już działa, ale często ich nie dostrzegamy przez najgorsze co może być: codzienność!
Bądźmy spragnieni Miłości!!!


Niech ŻYCIE będzie dla Ciebie świętościa...
Bo jak można Żyć, nie szanując życia?!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arenasp.pun.pl www.bleachfrpg.pun.pl www.mizantropia.pun.pl www.owf.pun.pl www.shelterofpower.pun.pl