OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#61 2007-05-09 15:37:46

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Filip ja tylko wyraziłam zdanie, ze zawsze mozna mieć wątpliwości czy coś jest organizowane dla kasy czy też nie (odpowiadałam na jedno z pytań Benka ) i chodziło mi o podkreślenie, że nie warto się nad tym zastanawiać bo i tak w 100% pewni nie będziemy a dla mnie się liczy czy koncert niesie ze sobą jakieś konkretne treści pozdrawiam


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#62 2007-05-09 17:49:26

jim

Moderator

521907
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 45

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Myślę,że z finansowaniem takich koncertów jest jak z finansowaniem Kościoła, najwięcej narzekań słychać ze strony tych co nie chodzą.
I rzecz druga, przestańmy doszukiwać się ciągle ataków w czyichś wypowiedziach -TO JEST FORUM  - miejsce wymiany myśli między osobami w tym wypadku w ramach jednej wspólnoty


Wiara czyni cuda

Offline

 

#63 2007-05-09 20:59:54

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

an.Marta napisał:

nie powinniśmy zbyt pochopnie oceniać postawy innych

szkoda, że stwierdziliście, że pochopnie oceniam ludzi, takie po prostu mam wrażenie, co do tych koncertów...
chyba nie zostałam zrozumiana... kolejny raz ;(

PS. popieram jim


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#64 2007-05-09 21:03:54

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

jim napisał:

Myślę,że z finansowaniem takich koncertów jest jak z finansowaniem Kościoła, najwięcej narzekań słychać ze strony tych co nie chodzą.

Dobrze powiedziane jim!! byłam niejednokrotnie na takich koncertach, na większość z nich wejście było darmowe, więc bardzo możliwe, że po prostu szuka się w takich sytuacjach sponsorów, ale jakoś nigdy mnie to nie interesowało, najważniejsze jest dla mnie to, że atmosfera na takim koncercie jest po prostu super i cudownie sprzyja uwielbianiu Boga!! kto nie był, to niech żałuje!!
a swoją drogą wielka szkoda, że nie mamy typowo katolickich zespołów uwielbieniowych..
( bo nie wiem, czy wiecie, że TGD, zespół, którego piosenkę niedawno śpiewaliśmy na czuwaniu, to zespół, owszem, chrześcijański, ale ekumeniczny... Nasz an. muz. Michał nauczył nas pięknej piosenki pt.: "Przyjaciel", jej wykonawcą jest MateO, który jest równocześnie jednym z solistów w TGD; to zapewne wiecie , ale ciekawe, czy ktoś z Was wiedział, że MateO, czyli "prywatnie" Mateusz Otręba, jest synem protestanckiego pastora!! )
choć jest szansa, żeby to zmienić niedawno był w naszym Kościele występ zespołu "Amplituda" z Łagiewnik... to też był koncert uwielbieniowy w ogóle piękne to było!! ( kto był, ten wie ) może kiedyś uda im się przebić na arenę ogólnopolską i będą tak znani jak dziś TGD kto wie, kto wie


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#65 2007-05-09 22:49:32

jim

Moderator

521907
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 45

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Nie widziałem Amplitudy :{ niestety , ale masz rację Kasiu część zespołów uwielbieniowych jest ekumeniczna
( TGD, MateO ( prywatnie też,mąż Natalii Niemen )Worship sax,itd.), ale ostatnio nastąpił"wysyp" wielu "katolickich" kapel i chórów.Polecam np. Agapetos,Z miłości czy Trąbki Jerycha ( a co)( to tylko z naszych stron), a wracając do atmosfery  koncert np. TGD czy Deus Meus to ewangelizacja w czystej postaci.


Wiara czyni cuda

Offline

 

#66 2007-05-09 23:23:44

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

jim napisał:

TGD czy Deus Meus to ewangelizacja w czystej postaci.

i znów dobrze powiedziane!

dzięki za informacje o katolickich kapelach zapomniałam tu o Saruelu, a też mają fajne teksty w ogóle, to weszłam na stronkę Agapetos i co się okazało?... pomijając fakt, że śpiewa tam moja znajoma (świat jest malutki ), to odkryłam, że przecież mam ich płytkę choć aktualnie jest w stanie "pożyczenia"
przyznam jednak, że o chórze "Z miłości" do tej pory nie słyszałam... trzeba się będzie porozglądać za ich piosenkami


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#67 2007-05-10 15:03:19

an.Agata

Gość

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

jim napisał:

I rzecz druga, przestańmy doszukiwać się ciągle ataków w czyichś wypowiedziach -TO JEST FORUM  - miejsce wymiany myśli między osobami w tym wypadku w ramach jednej wspólnoty

Właśnie tak! Dziękuję za tą wypowiedź! Nikt tu nikogo nie atakuje tylko wypowiada swoje zdanie...

 

#68 2007-05-10 15:21:04

filip

nieśmiały kwiatuszek

status 5133670
10974010
Zarejestrowany: 2007-02-24
Posty: 527

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Ludzie nie wiem o co wam chodzi.Moje wypowiedzi mogą brzmiec agresywnie ale takie nie są.Ja po prostu się nie zgadzałem z wypowiedzia Marty.

Offline

 

#69 2007-05-10 17:21:09

jim

Moderator

521907
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 45

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Małe sprostowanie- Chór " Z miłości "jest ekumeniczny , a jeśli chodzi o koncerty to mogę tylko szczerze zachęcić( http://www.zmilosci.pl/koncerty.html) poza tym co sobotę mają próby za miedzą ( nie wiedziałem )


Wiara czyni cuda

Offline

 

#70 2007-11-11 02:20:31

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Sting - Ocean Waltz
Sting - When we dance

Sting - Moon over Burbon Street
Sting - Until
Sting - Fragilidad
Sting - Fields of gold
Sting - Desert rose
Sting - Love is the seventh wave
Sting - Englishman In New York

Elvis Presley - My Way
Elvis Presley - I`m So Lonesome
Elvis Presley - The Wonder Of You
Elvis Presley - Spanish eyes

Elvis Presley - Stuck On You
Elvis Presley - You'll never walk alone
Elvis Presley - I Gotta Know
Elvis Presley - Gentle On My Mind
Elvis Presley - Fever
Elvis Presley - Moody Blue
Elvis Presley - I Cant Help Falling In Love With You

David Gilmour - This Heaven
David Gilmour - Castellorizon

David Gilmour - On An Island
David Gilmour - The Blue
David Gilmour - Take a Breath
David Gilmour - Red Sky at Night
David Gilmour - Then I Close My Eyes
David Gilmour - Smile
David Gilmour - A Pocketful of Stones
David Gilmour - Where We Start

Lifehouse - Learn You Inside Out
Lifehouse - Only One
Lifehouse - Storm
Lifehouse - Stanley Climbfall
Lifehouse - Somewhere In Between

Lifehouse - You and Me
Lifehouse - Good Enough
Lifehouse - Everything
Lifehouse - Broken
Lifehouse - Blind
Lifehouse - First Time
Lifehouse - Hanging By A Moment
Lifehouse - Take me away
Lifehouse - Whatever it takes
Lifehouse - Sick Cycle Carousel
Lifehouse - Come Back Down
Lifehouse - All in All

Gordon Haskell - Someone I knew
Gordon Haskell - Whole wide world

Gordon Haskell - Harry's Bar
Gordon Haskell - How wonderful you are
Gordon Haskell - Little help from you
Gordon Haskell - Chilli Chilli

Ostatnio edytowany przez sz (2008-03-28 11:59:27)


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#71 2008-03-28 08:38:49

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

mam dla was kolejną muzyczną propozycję do przesłuchania a z racji tego, że jestem hillsongomaniakiem  będzie to propozycja właśnie tegoż oto zespołu, ale bardzo aktualna tematycznie utwór nazywa się Hosanna zachęcam do przesłuchania w całości bo początki to nie powalają na ziemię dopiero cały utwór daje ten klimat


http://pl.youtube.com/watch?v=M7SMUf6QcyQ

Hosanna in the highest !!!


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#72 2008-03-28 11:49:54

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Ja mam coś lepszego... Holla hia, hia, holla di holla di ho...

http://pl.youtube.com/watch?v=ULaVwNOMzTU

;d


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#73 2008-03-31 11:14:45

an.Gosia

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 195

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Ja ostatnio przeżywam ponowną fascynacje grupą Third Day Zawsze słucham ich na wiosnę. Trochę wcześniej ktoś mi podsunął Lifehouse i też mi przypadli do gustu. Jednakowoż nowa płyta 2Tm2,3 - DEMENTI przebija wszystko:) Dementi i 888 są genialne!



No i jeszcze Houk:)

http://pl.youtube.com/watch?v=t2khdgaMBJQ

Ostatnio edytowany przez an.Gosia (2008-03-31 11:19:56)


"Jeśli nie będzie Ducha Bożego, to możemy śpiewać, tańczyć i nic się nie stanie, ale jeśli przyjdzie łaska Boża, to możemy czytać książkę telefoniczną i ludzie się nawrócą." /Jacek Gałuszka OP/

Offline

 

#74 2008-03-31 14:11:17

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Powiem szczerze, że w tego typu muzyce nie siedzę, ale to i owo słyszałam i jestem zachwycona tym oto:

MY, POLACY :-)
Ela Zackiewicz - uch, co za talent [Pragnę się cała przemienić... ]
Bartek Jaskot (Jak dobrze jest dziękować... - mmm)
Anna Bałchan - uuuuu... cóż za głos :]
2Tm2,3... bardzo cenię, ale to nie dla mnie :-)
Jeszcze mamy wiele dobrej muzyczki w zanadrzu, ale to takie pojedyncze koncki... :-)

Third Day - nie muszę komentować, rewelka
Casting Crowns - Set me freeeeeeee.... !!!
Todd Agnew - When love came to town... ło-o-oł... ;] konkretny kolo...

Trochę jak Titanic ;] ...
Jaci Velasquez - oj, cudnie... Mira lo que has hecho en mi...
Darlene Zschech - Pray... :-)

**********

Jak wspomniałam - nie siedzę w tym. Proszę o pomoc ;-] Nie rozumiem zbytnio pojęcia "zespoły uwielbieniowe" ? Hm... muzyka, koncerty - owszem, ale są zespoły, które wykonują WYŁĄCZNIE taką muzykę? I "zespół ekumeniczny"... hm... chyba każdy zespół ma na celu prowadzenie dialogu przez muzykę i dążenie do jedności. Proszę o oświecenie mnie :-]

*********

Chciałam jeszcze dodać, że to co piszecie o pieniążkach [heh] wydaje mi się, że macie trochę mylne pojęcie o tym... [ktoś już to powiedział, dzięki... ja tylko dodam] kurcze no, to ich praca mimo wszystko ;-] To, że śpiewają o Bogu to nie znaczy, że mają chodzić w sandałach i jeść sucharki ;-] i faktycznie może ktoś chce się na tym wzbogacić, bo np. ...nie ma butów na zimę, ale to nie jest głównym jego celem... racja? ;-]

Ostatnio edytowany przez sz (2008-03-31 14:44:15)


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#75 2008-03-31 19:35:32

an.Gosia

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 195

Re: muzyka, muzyczka :D:D:D

Zgadzam się:) Jak miałam okazję być na jakimś koncercie chrześcijańskich grup to albo był wstęp wolny, albo symboliczne 10 czy 15 zł, a w tej kasie był jeszcze procent dla organizatorów więc myślę, że chyba nie trzepią z tego wielkiej kasy. Pewnie tyle co im starczy na paliwo:P


"Jeśli nie będzie Ducha Bożego, to możemy śpiewać, tańczyć i nic się nie stanie, ale jeśli przyjdzie łaska Boża, to możemy czytać książkę telefoniczną i ludzie się nawrócą." /Jacek Gałuszka OP/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legendykhorinisrp.pun.pl www.lorien.pun.pl www.forumgry.pun.pl www.di.pun.pl www.rpgavatar.pun.pl