OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


  • Index
  •  » dyskusje
  •  » AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

#1 2006-10-28 11:20:29

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

W tym dziale chcielibyśmy poruszać właśnie takie problematyczne tematy, na które każdy ma jakieś zdanie i może się nim podzielić z resztą.

Gimnazjum to wytwór reformy szkolnictwa z 1999/2000 roku. Politycy zapewniali, że szkoła ta będzie dostosowana do potrzeb i możliwości młodzieży dorastającej. Wielu od początku jednak uważało, że to chybiony pomysł.

... i jest tak rzeczywiście. Namacalnym przykładem bezsensowności tej reformy jest ostatnie zajście, o którym jest głośno już nie tylko w Polsce ale i w Europie. Chodzi o samobójczą śmierć Ani, która była dręczona przez "kolegów" z klasy.

Co zrobić aby szkoły gimnazjalne nie były fabryką przemocy i agresji ?

Osobiście twierdzę, że trzeba rozwiązać gimnazja (choć jest już na to za późno) i napisać od podstaw system resocjalizacji w Polsce, niestety rząd to olewa za czym idzie 0% jakichkolwiek działań.


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#2 2006-11-04 17:11:02

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

[hide][/hide] hmm mi sie wydaje ze w Polsce to problem mamy wogole z rodzicami modych gniewnych gimnazjalistow i nie tylko gimnazjalistow... ci młodzi ludzie sa tacy bo gdzies problem lezy w ich rodzinach przynajmniej w wiekszosci przypadkow.. powiedzmy sobie szczerze patologia w Polsce sie szerzy i to strasznie... i wlasciwie zastanawiam sie czy zmiana systemu edukacji cos by dala jak tu rodzice powinni zadzialac bo to oni w przewadze maja wpływ na to jak kszałtuje sie ich dziecko, szkoła ma na to wpływ w pozniejszym czasie... no a rodzice to sie chyba nie opamietaja a my wszystkich rodzicow tez  nie zmienimy... i to mnie martwi... miejmy nadzieje ze te błedne koło polskiej patologii rodzinnej ktora wciaga w to młode pokolenia zostanie przerwana jak najszybciej...a tak wogole to rodzinom polskim powinien pomóc rzad (bo mysle sobie ze po czesci z braku pracy i szans na godziwe zycie bierze sie patologia) to wtedy by moze niejedna rodzina nie znala alkoholu, nie bylo by w tych domach klotni,dzieci nie dorastaly by w takiej atmosferze i moze nie byly by takie agresywne...


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#3 2006-11-07 16:45:05

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

karol zgadzam sie z tobą w 100 % gimnazjum to bzdura która powinno sie rozwiązać. Ja w sumie nie widziałam żadnej różnicy między starym trybem szkolnictwa (8 klas i 4 lata liceum lub 5 lat technikum) to w sumie na to smo wychodzi - i tak ucze sie tego samego
a tak wogóle wspominając o tej tragedii w Gdańsku to ja w tym momencie raczej sie nie wypowiadam, bo to co oni zrobili to jest  żałosne.
PS Mam prośbe dajcie też jakieś inne propozycje dyskusji Z góry dziekuś


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#4 2006-11-07 16:57:21

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

Ewelino ty również możesz utworzyć temat dyskusji. Odsyłam cie do działu ogłoszenia. Tam jest wszystko dokładnie wytłumaczone Powodzenia


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#5 2006-11-08 22:03:05

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

no dobrze...a co powiecie o zaostrzeniu kar w szkolnictwie?...czy to ma jakis sens?..czy to coś da?...czy nie jest za późno "uczyć" dorosłych właściwie ludzi przestrzegania dyscypliny?! wydaje mi się że problem zaczyna się już w szkołach podstawowych...chociaż nie chodziłam do gimnazjum, to wiem że wiąże się to ze zmianą otoczenia - nowe środowisko, nowi znajomi, nauczyciele...nowe wymagania itd...ale mimo wszystko uważam, że pewne zasady trzeba dzieciom wpajać już od najmłodszych lat...nie mówię absolutnie, że to łatwe i że jest to zdanie wyłącznie szkoły, bo i tak wiele zależy od rodziców (którzy, jak wiadomo bywają różni...), i od środowiska, nazwijmy to pozaszkolnego, dziecka, ale byłam przez miesiąc na praktyce w SP i już tam dzieciaki nie mają zbyt wiele szacunku dla nauczycieli, wobec kolegow zreszta też...myśle, że błąd leży u podstaw wychowania, bo jak można wymagać od młodzieży stosowania sie do jakichkolwiek zasad dyscypliny, jeśli pozwalano im na wszystko kiedy byli dziećmi i nie egzekwowano od nich żadnych obowiązków, nadając tylko coraz to nowe prawa?...pytam, gdzie mieli się nauczyć tej dyscypliny?!...i od kogo?...to według mnie jest niejako źródłem i podstawą tego, co "wychodzi" z młodzieży w gimnazjum...nie wnikam tu oczywiście w bardzo negatywny wpływ mass mediów czy choćby niektórych gier komputerowych, które niesamowicie popularyzują agresję i brutalność, a do których dzieci i młodzież mają coraz to bardziej nieograniczony dostęp...no i jeszcze jedna sprawa...pomijając już to, skąd się bierze tyle agresji wśród młodzieży, trzeba się zastanowić, czy sam pomysł jakichś kar, to dobry pomysł...wprawdzie cznajdziemy w Piśmie Świętym zachete do "używania rózgi wobec dzieci" (por. Prz 22,15), ale z drugiej strony...zło mamy naprawiac dobrem (por. Rz 12,21), prawda?...cóż...to już chyba inny temat na nową dyskusje (do której zapraszam:) pozdrawiam:)


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#6 2006-11-09 17:02:40

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

Do tego, co napisaliście wcześniej chciałabym dodać, że gimnazjum to szkoła stworzona dla dzieci (młodzieży) w fazie tzw. gry hormonalnej, więc, jak wiadomo, nie zawsze zachowujemy się normalnie i dlatego gimnazjaliści są przekleństwem dla nauczycieli (szczególnie dla p. Warwas;). Ale tak, jak już wcześniej wspomnieliście patologia zaczyna się w domach. Nawiązując do ostatniej tragedii, jesli ojciec takiego knypka, który "dręczy" koleżanki powie: "To były tylko żarty." To ja się pytam gdzie ty  masz mózg człowieku?! To bardzo ciekawe, że "żartami" idzie doprowadzić kogoś do samobójstwa...
A więc jeśli rodzice nie uczą dzieci od małego tego, co trzeba, nie wpajają im prawdziwych wartości, to znów powinno się pojawić słowo "patologia", bo jak dzieci mają być normalne bez odpowiedniego wychowania?! Tutaj wychodzi brak odpowiedzialności rodziców za swoje "pociechy", ale i ich niedojrzałość do tego by mieć i wychowywać dzieci!
Na zakończenie tylko dodam, że obraz gimnazjum jest bardzo zróznicowany. Moim zdaniem, jednak nie powinno być "nowej szkoły" w tym przedziale wiekowym. A jeśli już gimnazjum musi istenieć to napewno powinno się zaostrzyć w nich rygor.
Czekam na dalsze posty


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#7 2006-11-10 22:35:18

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

micialko - mądre słowa


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#8 2007-03-18 19:33:52

Emax

malutki listeczek

3031644
Zarejestrowany: 2007-03-17
Posty: 34

Re: AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

Wiecie co wam powiem że w moim przypadku najbardziej demoralizuje szkoła a raczej ludzie w niej. Co do sprawy Ani to takich sytuacji szło by sie doszukać w kazdej szkole i tyle na ten temat

Offline

 
  • Index
  •  » dyskusje
  •  » AGRESJA I PRZEMOC W publicznych szkołach gimnazjalnych

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2008menedzer.pun.pl www.kosmicznainwazja.pun.pl www.arenaalbionu.pun.pl www.bushi.pun.pl www.sojuszteddyboys.pun.pl