OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2007-03-14 17:19:45

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Jak rozmawiać z poganinem o Bogu ?

To miejsce przede wszystkim na wasze osobiste doświadczenia. Wiadomo, że nic nie uczy lepiej jak samo życie.

Nie przypadkowo w temacie użyłem słowa poganin, myślę, że jest już rzadko używanym zwrotem z racji tego, iż człowiek ogłupiony swoją wolnością go odrzucił. Przyjemniejszym dla wielu jest ateista czy tam jeszcze co innego, gdyż nie brzmi już tak "agresywnie".

Chodzi mi tutaj konkretnie o doświadczenia z waszej życiowej ewangelizacji. Pamiętajmy jednak, że nie ma letnich katolików - albo chrześcijanin albo poganin, nic poza tym.

Nie raz sam ze sobą walczę aby nie być poganinem choć czasem nim jestem. Nie przerzucajmy wszystkiego na innych. Może równie dobrze będzie tutaj umieścić posta o rozmowie z samym sobą, o walce z człowiekiem cielesnym, o nawróceniu, o wojnie ze złe, które widzę.


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#2 2007-04-05 12:46:49

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Jak rozmawiać z poganinem o Bogu ?

Dużo takich ludzi pojawia się na czacie katolik.pl. Ja na rozmowę, a tym bardziej ewangelizowanie takich pogan jestem chyba zbyt... hmmm... niedoświadczona. Ciężko się z takimi rozmawia.


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wilcza.pun.pl www.arenaalbionu.pun.pl www.kosmicznainwazja.pun.pl www.bushi.pun.pl www.2008menedzer.pun.pl