OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2007-05-17 22:30:34

Natalka

listek

786842
Zarejestrowany: 2006-11-05
Posty: 71

Miara uczciwości

Zastanawiam się jaką wartość ma dzisiaj słowo uczciwość, gdzie jej szukać? Czy nie dołączyła do abstrakcyjnych pojęć? Czy pośród obłudy, fałszu, kłamstwa, którymi żywi się człowiek, jest jeszcze przestrzeń na bycie uczciwym?
Pytanie ogólne, globalne, ale tak naprawdę skierowane do każdego z nas. Czy jestem uczciwy?Może my sami zabiliśmy w sobie to, co najcenniejsze - tarczę, która nie dawała światowych wrażeń, ale spokój, jaki można jedynie osiągnąć żyjąc uczciwie.
Czy zareagujesz jak sąsiad znęca się nad rodziną? Czy powiesz prawdę, jeżeli w tej samej chwili kalkulujesz czy Ci się to opłaca? Według jakiej skali oceniasz miarę uczciwości? Czy pogoń za tym, czego nie można zatrzymać na zawsze jest ważniejsza od tego, co nie da się przeliczyć? Pytania, jakie warto zadać nie innym, ale przede wszystkim sobie. Czy każdy kto walczy o uczciwość wśród innych, sam jest uczciwy?


...Everyone's scared...That's no reason to run away...

Offline

 

#2 2007-05-18 12:37:12

Sue

malutki listeczek

Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 34

Re: Miara uczciwości

Uczciwość...."uczciwość, zachowywanie uznanych norm moralnych, rzetelność w ich spełnianiu, prawość; określa zarówno konkretne postępowanie w danych okolicznościach, jak i trwałą cechę charakteru." Tylko czy łatwo być uczciwym? I kiedy możemy mówić, że jest się uczciwym?


"Przyjmij każdego takim, jakim jest. Każdy ma wady, nawet najlepszy. Jesteśmy ludźmi, nie aniołami."

Offline

 

#3 2007-05-19 17:48:48

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Miara uczciwości

uczciwym nie jest łatwo, ale skoro jest sie katolikiem praktykującym i wierzący, (to przede wszystkim) to mysle że bycie uczciwym nie jest zbyt ciężkie. wydjae mi sie także że uczciwości uczy sie od dziecka, bo lepsza jest najgorsza prawda niz najlepsze kłamstwo, zawsze się bede tego trzymać.


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#4 2007-05-20 22:56:53

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Miara uczciwości

hhmm no właśnie w jakich sytuacjach możemy siebie nazwać uczciwym?
Myślę, że to też jest tak trochę, jak ze szczerością.
Staramy się być takim, ale to strasznie trudne...
Ale przecież w końcu powinniśmy dążyć do doskonałości


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#5 2007-05-21 13:31:29

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Miara uczciwości

nic w źyciu nie przychodzi łatwo, tak na chop siup:) zarówno szczerość jak i uczciwość ale ja bym powiedziała ze uczciwość jest czyms prościejszym, (to tylko moje zdanie ) i zgadzam się z micialką, musimu dąźyć do doskonałości choć nikt im nie jest i nie będzie


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sojuszteddyboys.pun.pl www.arenaalbionu.pun.pl www.2008menedzer.pun.pl www.kosmicznainwazja.pun.pl www.wilcza.pun.pl