OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2008-04-04 22:25:58

mod.Aga

Moderator

4143813
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 68

PRO CHRIST

Dla wszystkich zainteresowanych podaję stronę
www.prochrist.pl

A tu program:)
Myślę że naprawdę warto...

niedziela, 6 kwietnia
Temat wieczoru: Wolnoć Tomku w swoim domku
Ulrich Parzany opowie o rutynie i codzienności, granicy pomiędzy potrzebą a przymusem, a nade wszystko o wolności.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Magda Anioł – wokalistka, autorka tekstów. Zaczynała jako piosenkarka country, obecnie należy do grona najbardziej popularnych artystów chrześcijańskich.
Historia życia
Ks. Ryszard Nowak z Ruchu Światło-Życie poznał wielu ludzi, którzy nigdy nie zaznali wolności, gdyż bariery stworzyli sami, we własnych umysłach. Szukanie drogi do Boga i drugiego człowieka daje prawdziwą wolność – mówi. – Często zapominamy, iż więcej nas łączy niż dzieli, nawet jeśli w wielu sprawach mamy odmienne zdanie. Dlatego warto robić coś razem, uczyć się jak współpracować – to nasza szansa na wolność.
Modlitwa W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Janusz Jagucki – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w
poniedziałek , 7 kwietnia
Temat wieczoru: Słowa uczą, przykłady pociągają
Ulrich Parzany opowie o autorytetach, szacunku, zginaniu kolan i relacjach najważniejszych w życiu.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Mate.o. Artysta zad ebiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy. Jego muzykę można zaliczyć do nurtu pop-jazz. Grał z wieloma cenionymi polskimi artystami: Mieczem Szcześniakiem, New Life M, TGD, Beatą Bednarz, Natalią Niemen, Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Arką Noego.
Historia życia
Poruszający reportaż o człowieku, który cudem ocalał z ciężkiego wypadku, ale został okaleczony na całe życie. Czy to nie dziwne – mówi Dariusz Zioła – że dopiero, gdy stajemy w sytuacji ekstremalnej, zaczynamy zastanawiać się nad tym, co powinno być najważniejsze. Wcześniej, często nie mamy odwagi porozmawiać sami ze sobą, jak powinny wyglądać nasze relacje z ludźmi, nasze relacje z Bogiem.
Modlitwa W modlitwie poprowadzi zebranych ks. arcybiskup Damian Zimoń



wtorek, 8 kwietnia
Temat wieczoru: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci
Ulrich Parzany opowie o kulcie młodości, pragnieniu nieśmiertelności, pięknie starości i śmierci.
Muzycznie
Megachór ProChrist czyli około 1300 osób z 44 chórów, głównie ze Śląska, które pod batutą Jeana Clauda Hauptmana wykonają m.in. utwór zatytułowany „Zwątpienie zdziwienie”.
Historia życia
Reportaż o prawie osiemdziesięciopięcioletniej kobiecie, która spoglądając za siebie dokonuje rewizji swoich opinii, poglądów i emocji towarzyszących jej w długiej, życiowej wędrówce. Co Helena Lisztwan uzna za najważniejsze z tej perspektywy?
Teatr
Aktorzy, związani z międzynarodową grupą teatralną Covenant Players: Amy Lo i Dariusz Kawulok, w sztuce wg Charlesa Tannera pt. „Do ostatniej cząsteczki”, czyli spotkanie kobiety biznesu z księdzem, duszpasterzem w jej parafii.
Modlitwa
W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
środa, 9 kwietnia
Temat wieczoru: Diabeł tkwi w szczegółach
Ulrich Parzany będzie mówił o znudzeniu normalnością i fascynacji złem, a także o sprawcach i ofiarach cierpienia.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Darek Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers, który grał w zespołach: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, założył grupę Houk oraz był współtwórcą projektu 2 Tm 2,3. Razem ze swoim zespołem zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce.
Historia życia
Reportaż poszukujący odpowiedzi na pytanie: Dlaczego ludzi fascynuje zło? Doświadczenie „Cichego” pokazuje, że życie to nie filmowa opowieść z przygodami. Tu boli naprawdę. Wszyscy potrzebujemy zbliżyć się do drugiego człowieka. Niestety, nie wszyscy potrafią się do tego przyznać.
Teatr
Amy Lo i Dariusz Kawulok w sztuce wg Charlesa Tannera pt. „Co jest grane?”, o mężczyźnie, który ma wszystko i nadal poszukuje sensu życia.
Modlitwa W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Edward Puślecki, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP.
czwartek, 10 kwietnia
Temat wieczoru: Im większe pieniądze, tym większy rachunek
Ulrich Parzany powie o zawiści, wyścigu szczurów, władzy pieniądza i decyzji, która może od niej uwolnić.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Kraków Gospel Choir . Początki chóru sięgają 1999 roku. Założycielką i dyrygentką chóru jest Dunka Lea Kjeldsen. Pozostali dyrygenci to: Agnieszka Krauz, Paulina Knapik, Diana Droździel oraz Adam Rymarz. W repertuarze chóru znajdują się utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich.
Historia życia
Refleksja człowieka sukcesu, świadomego swojej zasobności i związanej z nią odpowiedzialności. Biblia mówi mi wyraźnie – twierdzi Aleksander Macha – iż każdy dobry dar pochodzi od Boga! To, co mam należy zatem do Boga i dane mi jest tylko do zarządzania, a im więcej tego jest, tym większa jest moja odpowiedzialność, i tym większy rachunek Bóg wystawi mi, gdy zawiodę.
Modlitwa W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Marek Izdebski, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego wRP
piątek, 11 kwietnia
Temat wieczoru: Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma
Ulrich Parzany opowie o braku perspektyw i emigracji, która bywa ucieczką przed Bogiem i sobą samym.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Tomasz Żółtko – muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego wejrzenia w siebie i nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.
Historia życia
Młody człowiek, który kilka lat spędził w Wielkiej Brytanii, studiując w prestiżowym Oxford University, wrócił do kraju i postanowił poświęcić swoje dalsze życie zawodowe polskiej szkole. Czy w podjęciu tej decyzji pomogły mu wartości, które wyniósł z rodzinnego domu? Nie jestem więźniem tłumu – mówi Marcin Szala. – Chcę pracować i mieszkać tam, gdzie w danym czasie jest moje miejsce. Ta postawa zaprowadziła mnie 1500 km od ojczystego domu, a potem sprowadziła z powrotem.
Teatr
Sztuka wg Charlesa Tannera pt. „W zastępstwie”, czyli o tym, jak w ekstremalnej sytuacji życiowej wierzący człowiek składa świadectwo o Bogu.
Modlitwa W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Mieczysław Czajko, zwierzchnik Kościoła Zielonoświątkowego w RP.
sobota, 12 kwietnia
Temat wieczoru: Drzewa nie istnieją osobno
Ulrich Parzany będzie mówił o samotności, bliskości, intymności i Tym, który łączy ludzi.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Beata Bednarz – wokalistka śpiewająca gospel, soul, blues i pop. Laureatka i gość wielu festiwali. Jej głos można usłyszeć na płytach czołowych polskich wykonawców takich jak: Norbi, Piasek czy DeMono. Koncertowała i współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Andrzejem Piasecznym, Mietkiem Szcześniakiem, De Mono, Budką Suflera, Kayah.
Modlitwa
W modlitwie poprowadzi zebranych prof. Jerzy Buzek, Deputowany Parlamentu Europejskiego .
Rozmowa  Profesor Jerzy Buzek w rozmowie o życiu i zjawisku samotności wszechobecnym we współczesnym świecie.

niedziela, 13 kwietnia
Temat wieczoru: Przebaczenie jest najtrudniejszą miłością
Ulrich Parzany po raz ostatni. Tym razem opowie o obciążających wspomnieniach, pielęgnowaniu krzywd, grzechu i przebaczeniu, które jest początkiem nowego.
Gość muzyczny
Gościem muzycznym wieczoru będzie Zespół CME – grupa działająca przy Centrum Misji i Ewangelizacji. Istnieją od 2000 roku. Prowadzą koncerty uwielbienia w czasie Tygodni Ewangelizacyjnych i imprez organizowanych na terenie całej Polski.
Historia życia
Młoda kobieta, która przez wiele lat żyła samotnie w tłumie, by w końcu zrozumieć, na czym polega istota przebaczenia. C zasami człowiek potrafi schować swoje zranione uczucia tak dobrze – mówi Marta Otrębska –   żeby ich przypadkiem nie przeżyć. Żeby nie bolało. Tylko czy wtedy można przebaczyć krzywdę?
Teatr
Amy Lo w monodramie Charlesa Tannera pt.„Hipoteza”, o uwięzionej kobiecie zmagającej się z wyzwaniami swojego powołania w życiu.
Modlitwa
W modlitwie poprowadzi zebranych ks. bp Paweł Anweiler, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonslayers.pun.pl www.mlodziaktywisci.pun.pl www.golden-dragon.pun.pl www.frag-cs.pun.pl www.weldenvarden.pun.pl