OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


  • Index
  •  » dyskusje
  •  » Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

#1 2006-11-19 20:40:24

an.Kasia.Z

Moderator

Zarejestrowany: 2006-11-05
Posty: 5

Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Witam wszystkich!! Jako, że zostałam mianowana "opiekunem" dyskusji - stwierdziłam, że najważniejszy czas wziąść się do pracy.  A że tak się zestresowałam moją rolą na tym forum, jestem zmuszona szukać technik relaksacyjnych, które pomogą mi się odprężyć

no właśnie - dzisiejszy świat pędzi i naprawdę trudno go dogonić. Czasem sobie podśpiewuje słowa piosenki Krawczyka "przytul mnie życie"... ale nie zawsze to pomaga. Życie i ten świat są takie stresujące... I co z tym zrobić? Może by tak uciekać w duchowy odpoczynek
Jak zncie metody relaksu?? Może macie swoje domowe sposoby?

Ja polecam np. pozycję Cooke'a lub masowanie konkretnych pkt pod obojczykiem... Jeżeli chciecie sie dowiedziec jak to robić... Piszcie do mnie - nie ma łatwizny, trzeba poszukiwać informacji, a nawet o nie zabiegać... Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Offline

 

#2 2006-11-20 15:51:58

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Rzeczywiście, świat nie może pozwolić sobie na odpoczynek. Myślę, że do takiego pełnego relaksu cielesnego wystarczy gorące kakao i wygodne łóżeczko , ale jeśli ktoś jest nie do końca uporządkowany w środku trzeba się trochę zastanowić nad swoim życiem i porozmawiać z Panem Bogiem . To też jest relaks, tyle że duchowy.


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#3 2006-11-20 17:08:41

an.Agata

Gość

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Kasiu! a ja śpiewam sobie czasem:

"Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat ja wysiadam!"

Mój sposób na relax nie jest legalny - WAGARY - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie powinni go stosować! Wiesz... poleżeć sobie rano w łóżeczku, a nie tłuc się tramwajem (który zazwyczaj nie przyjeżdża) na uczelnię i choć przez chwilę niczym się nie przejmować. Konsekwencje oczywiście są: potem w krzyżówce nie wiem nawet jak nazywała się posłanka Zeusa, która niby miała skrzydła! Czasami jednak jako przyszły filolog klasyczny mogę sobie na to pozwolić. Świat się nie zawali!

 

#4 2006-11-20 20:12:17

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

cóż...dla mnie najlepszym relaksem były zawsze spotkania i rozmowy z przyjaciółmi...dziś tego coraz mniej ( niestety ) ale i tak polecam, jako dobry i wypróbowany sposób na zregenerowanie sił i zdobycie pozytywnej energii, potrzebnej do walki z szarością życia pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez an.Kasia.M (2006-11-20 20:12:47)


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#5 2006-11-20 22:22:17

Asia G

kiełki

Zarejestrowany: 2006-10-27
Posty: 11

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

hm.. zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Dla mnie dobrym sposobem jest jeszcze otwarcie na oścież okna , włączenie ulubionej muzyki, kilka gleboki wdechów ...

albo kąpiel w gorącej wodzie i dobra ksiązka..

niezastąpiona jest również rozmowa z bliską osobą

no i oczywiscie.. siegniecie po którąs z ksiazek ks Jana...

Offline

 

#6 2006-11-21 18:55:56

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Najlepszy relaks to taniec a do tego by szło tańczyć (chyba że ktoś woli bez) to dobra muzyczka:) najlepszy relaks pod słońcem:) ewentualnie by się odprężyć a jednocześnie wyładować to siatkówka (te sposoby są także sprawdzone POLECAM!)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#7 2006-11-26 12:12:33

an.Agata

Gość

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Wygłupiłam się z mą wcześniejszą wypowiedzią. Jestem wzorową studentką a jak!
Zgadzam się z Wami dziewczyny!
Dobra recepta na relax to na pewno:
gorąca aromatyczna kąpiel (wanna nota bene jest moim nowym nabytkiem )
dobra książka (najlepiej poezja nie za ciężka)
muzyczka (tutaj gusta są różne)
rozmowa z przyjacielem (choćby o niczym konkretnym... wystarczy być)
łóżeczko i ciekawy film
i CZEKOLADA moi drodzy!!! CZEKOLADA!!!

a wszystko to jest niczym... kiedy mogę przytulić się do Ciebie mój Kochany i odpocząć choć na chwilę...

Ostatnio edytowany przez an.Agata (2006-11-26 17:02:41)

 

#8 2006-11-27 17:10:19

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

kino to jest dobry relaks!!! dobry filmik do tego kola i popkorn i przesiediec tak calutki dzień!!! rewelka ale u mnie teraz też ciężko o chwilę na relaks (szkoła) ale kto ma choć chwilke to zachęcam. choć sczerze nie jestem za spaniem bo jeśli ktos uwilbia spać to przespi calutkie życie to lepiej njakoś bardziej aktywniej spędzić czas wolny pozdrawiam


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#9 2006-11-28 13:42:35

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Taak, kino to dobry sposób na relaks! Ale najlepiej jest się relaksować z kimś, kto te kino zafunduje ;P. Ja kasy nie mam i sponsora też nie . pzdr


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#10 2007-03-02 17:57:08

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Miejsce na relaks jest na pewno, trzeba jedynie rozdysponować sobie dobrze czas co w moim przypadku jest baaardzo trudne. A co do samego relaksu to w moim przypadku najlepszy to:

słońce... ciepły wiaterek... łąka... trawa... wieś... góry... RELAKS mmmmm...


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#11 2007-03-06 18:12:09

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

MNIE SIę WYDAJE żE DOBRYM RELAKSEM JEST TAKżE SIę WTULIC KOGOS KOGO SIE KOCHA   WTEDY SIę ZAPOMINA O CAłYM śWIECEI. NIE MUSI TO BYC CHłOPAK CZY TAM DIEWCZYNA. W TEJ CHWILI MAM NA MYSLI NASYCH KOCHANYCH RODZICóW. NIESAMOWITE UCZUCIE POLECAM


Relaksem może byc równiez jakaś praca czy zajęcie które nam sprawia radośc i satysfakcje:) dla mnie było by to bycie wśród wielu kochanych malutkich dzieciaczków:)  coś pięknego

Ostatnio edytowany przez ewelinka (2008-06-08 14:11:47)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 
  • Index
  •  » dyskusje
  •  » Czy w naszym życiu jest czas na relaks??

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sojuszteddyboys.pun.pl www.wilcza.pun.pl www.bushi.pun.pl www.kosmicznainwazja.pun.pl www.2008menedzer.pun.pl