OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


  • Index
  •  » dyskusje
  •  » „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

#1 2007-05-24 15:42:12

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

„Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

Najpiękniejszy miesiąc poświęcony najpiękniejszej Pani.
Szczególnie w maju gromadzimy się w kościołach, przy kapliczkach, modlimy się prosimy o wstawiennictwo, oddajemy cześć Matce Bożej.

Ale przecież nie tylko w tym miesiącu, nie tylko na nabożeństwie majowym i nie tylko w naszym kościele jest okazja do tego.

Miejsce.


Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza.
Nasze życie jest wieczną wędrówką, warto mieć miejsce, które nas koi, gdzie zawsze ktoś na nas czeka, w którym można odpocząć, „przycupnąć” i porozmawiać, poprosić o siłę na dalszą „podróż” lub czasem wypłakać się komuś ukochanemu. Ja mam takie swoje miejsce na Ziemi, gdzie odpoczywam przy Matce Bożej, w Swarzewie, czuję się tam jakby... bliżej nieba.

„Znajduje się w kościele ze strzelistą, neogotycką wieżą, wewnątrz którego jest podnoszony obraz Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, po którego podniesieniu, widać rzeźbę Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza. Cudowna figura stoi na śródokręciu barokowego żaglowca, podkreślając tym związek Madonny z morzem. Interesująca też jest mała kapliczka z prawdziwą studzienką (miejsce odnalezienia Figurki).

Żyje w historii, podaniach, przekazach i legendzie. Madonna Swarzewska. Królowa Polskiego Morza. Od wieków wrośnięta w Pomorze Gdańskie, w Nadmorską Kaszubszczyznę, uwieczniona przez dziejopisarzy, poetów i artystów. Jej gotycki wizerunek - dzieło nieznanego geniusza snycerskiego, pochodzącego jak się mniema z Gdańska - nie przestaje przyciągać wciąż nowych, niezliczonych pielgrzymów i miłośników sztuki”.



Modlitwa.

Dwa dni przed śmiercią, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: "Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz."


Jest wiele pieśni do MB. Ja dodaję coś na dobranoc. Jest godzina 15:40, ale na pewno przyda się wieczorem. To jedna z moich ulubionych. Mama bardzo często mi śpiewała, kiedy nie mogłam zasnąć. Pomagało.

"Zapada zmrok, już świat ukołysany, znów jeden dzień odfrunął nam jak ptak. Panience swej piosenkę na dobranoc zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia.
I chociaż wnet ostatnie światła zgasną, opieka Twa rozproszy nocy mrok. Uśpionym wsiom, ukołysanym miastom, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.
I ludzkim snom błogosław dłonią jasną, i oddal od nich cień codziennych trosk. I tym, co znów nie będą mogli zasnąć, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.
A komu noc czuwaniem jest niełatwym, na czas bezsenny siłę daj i moc. I tym, co dzisiaj zasną raz ostatni, Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.
Zasypia świat piosenką kołysany, odpłynął dzień, by jutro wrócić znów. Uśmiecham się do Ciebie na dobranoc, Piastunko moich najpiękniejszych snów".


Każdy ma jakieś ulubione miejsce, modlitwę, pieśń. Prawda? Więc dzielmy się tym :-)


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#2 2007-05-24 19:39:11

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

Moje ulubione miejsce na modlitwę to kościoł najlepiej jak byłby pusty- adoracje czwartkowe. wtedy potrfie się skupoić i to dobry lek na wselkie troski i kłopoty,moge na chwile się zatrzymac i porozmawiac z bogiem i tak dogłebnie czuje jego obecność. Fantastycznie a moja ulubiona piosenka to "Po górach dolinach..." kocham tą piosenke bo nauczyła mnie ją moja kochana babcia, która niedawno mnie opuściła i czuwa na demną i patrzy na mnie z góry.  od małego podoba mi sie ta piosenka i jak ją słysze w kościele od razy łzy cisna mi sie do oczu i wracaj miłe wspomnienia.

Pozdrawiam

P.S Fantastyczny temat:)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#3 2008-05-05 14:38:18

Basia:-)

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-03-17
Posty: 215

Re: „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

Najbliżej Matki Bożej czuję się w górach...na Rusiowej Polanie.



To własnie miejsce, w którym Matka Boża ukazała się dziewczynce wypasającej owieczki. Miejscowi górale przychodzili tu, aby się pomodlić do Matki Bożej Królowej Tatr:

http://www.spisz.iq.pl/region/rusinka/rusinka2.jpg

Miejsce sanktuarium nie należy do najatrakcyjniejszych w Tatrach: smreki okalają kaplicę na niewielkiej polanie w ponurym, spadzistym miejscu, bez pięknych widoków. Jednak dzięki temu można odnaleźć tu coś innego, niezwykłego, świętego...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Tatry_Wiktorowki_310-03.jpg



Matka Boża Królowa Tatr:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/Tatry_Wiktorowki_310-13.jpg/250px-Tatry_Wiktorowki_310-13.jpg


jeśli ktoś będzie w Tarach zachęcam do odwiedzenia tego cudownego miejsca

A co do pieśni to chyba jedną z najpiękniejszych pieśni jest Litania Loretańska śpiewana w kościele...


"Człowiek jest aniołem o jednym skrzydle, musi objąć drugiego aby móc wzlecieć..."

Offline

 

#4 2008-05-06 19:52:48

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

dla mnie najpiękniejszą pieśnią ku czci Matki Bożej jest pieśń, która stanowi tytuł tego wątku niesamowite miejsce to dla mnie sanktuarium na Jasnej Górze, a także sanktuarium licheńskie a jeśli chodzi o modlitwę to owszem różaniec, ale szczególne miejsce w moim sercu ma także modlitwa Pod Twoją Obronę...


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#5 2008-09-05 02:50:52

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

zastanawialiście się kiedyś nad wezwaniami z Litanii Loretańskiej ?

Na ile mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić każde wezwanie ?

Nieustająca Wspomożycielka - to moje ostatnie doświadczenie duchowe !


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 
  • Index
  •  » dyskusje
  •  » „Była cicha i piękna jak wiosna, żyła prosto, zwyczajnie jak my..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rcdriftpodlasie.pun.pl www.wza.pun.pl www.grazycie.pun.pl www.demetri-forum.pun.pl www.liveofshinobi.pun.pl